صرع اتوماتیسم

صرع اتوماتیسم

صرعی به نام اتوماتیسم وجود ندارد، و اتوماتیسم در واقع یک نشانه شناسی یا علامت شناسی است، به این معنا که در انواع مختلفی از سندرم های صرعی، ممکن است که فرد حین حملات صرع، دچار اتوماتیسم شود.
اتوماتیسم به معنای انجام حرکات تکراری و بدون هدف می باشد.

علائم اتوماتیسم

به عنوان مثال، فرد هنگام بستن دکمه های لباس خود، ناگهان دچار صرع می شود. اگر صرع علائمی از اتوماتیسم داشته باشد، فرد به مدت چند ثانیه و به صورت کاملا بی هدف، با دکمه های لباس بازی می کند.

در این وضعیت فرد قادر به بستن دکمه ها نیست و صرفا یک حرکت بی هدف را برای چند ثانیه انجام می دهد تا صرع به پایان برسد‌. به چنین حالتی، اتوماتیسم دست گفته می شود.

دکتر علیرضا یاراحمدی ، متخصص مغز و اعصاب ، فوق تخصص صرع و اختلال خواب از آمریکا می باشند؛ شما عزیزان می توانید به منظور مراجعه حضوری و کسب راهنمایی های لازم، از طریق زیر اقدام کنید:
شماره های تماس: 09127262653 /  88883718  /  09306487878 
صفحه اینستاگرام

اتوماتیسم در حوزه دهان نیز اتفاق می افتد، یعنی فرد به یک نقطه خیره می شود و حرکاتی مانند ملچ ملوچ کردن را بدون هدف انجام می دهد. اتوماتیسم بلعیدن مکرر نوع دیگری است که فرد آب دهان خود را به طور مکرر در حین حمله قورت می دهد.

اتوماتیسم ممکن است یک سمت بدن را درگیر کند، به عنوان مثال تنها یکی از دست ها دچار حمله صرعی می شود و یا به مدت چند ثانیه فرد پای خود را تکان می دهد.

صرع اتوماتیسم

صرع اتوماتیسم

پس، حرکات تکراری در یک بخش بدن، مانند دهان و دست، دو طرفه و یا یک طرفه، که حین حمله صرع اتفاق می افتد، اتوماتیسم نام دارد و این نکته را در نظر داشته باشید که اتوماتیسم، صرع در نظر گرفته نمی شود، بلکه علامتی است که در صرع های مختلف مشاهده می شود.

پاسخ

2 × 2 =

Call Now Button