صرع تونیک

صرع تونیک

در صرع تونیک ، قسمت هایی از بدن از جمله بازوها و پاها، سفت می شوند.
• پیشگیری از بروز آسیب بیشتر به فرد، یکی از مهم ترین اقدامات محافظتی حین حمله می باشد.
• صرع تونیک ممکن است برای هر فردی اتفاق بیفتد، اما عمدتا شاهد بروز این نوع صرع در کودکان مبتلا به سندرم لنوکس گاستو هستیم.

صرع-تونیک

صرع-تونیک

صرع تونیک چیست؟

صرع تونیک ، صرعی است که با سفتی عضلات بدن همراه می باشد. این حالت معمولا در حین خواب و برای مدت زمان کوتاهی، چیزی در حدود کمتر از بیست ثانیه اتفاق می افتد. اگر فردی در حالت ایستاده دچار این نوع صرع شود، معمولا کنترل خود را از دست خواهد داد و بر روی زمین می افتد.
در صورتی که سفتی عضلات، در یک ناحیه آغاز شود، اصطلاحا صرع تونیک فوکال، و در صورتی که تمامی قسمت های بدن و یا هر دو سمت بدن، دچار سفتی عضلات شوند، اصطلاحا صرع تونیک جنرالیزه نامیده می شود.

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به صرع تونیک هستند؟

– این نوع صرع می تواند تمامی افراد را درگیر کند.
– این سندرم در میان افراد مبتلا به سندرم لنوگس گاستو، و یا سایر انواع صرع، بیشتر شایع می باشد.

در صورتی که احساس می کنید یکی از اطرافیان شما به صرع تونیک مبتلا شده، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید، تا با تشخیص به موقع، درمان موثرتری نیز برای فرد در نظر گرفته شود..دکتر یاراحمدی متخصص مغز و اعصاب و فوق تخصص اختلال خواب از امریکا درمان های خاصی برای بیماران در مطب انجام می دهد . جهت مشاوره و مراجعه با شماره های ۰۹۳۰۶۴۸۷۸۷۸ و ۸۸۸۸۳۷۱۸ تماس بگیرید.برای ارتباط با دکتر به اینستاگرام مراجعه کنید .

تشخیص صرع تونیک

نوار مغزی (الکتروانسفالوگرافی) از جمله تست هایی است که با ثبت فعالیت های مغزی، میتواند تفاوت میان صرع های تونیک و سایر علائم را مشخص کند.
تصویر برداری مانند MRI، جهت بررسی نواحی درگیر در مغز و کمک به تشخیص انواع دیگری از صرع تجویز می شود
سفت شدگی عضلات و یا اختلالات حرکتی ممکن است نشانه ای از ابتلا به سایر اختلالات مغزی باشد، اما صرع تونیک به صورت ناگهانی و با حرکات شدید آغاز می شود.

درمان صرع تونیک 

– مصرف دارو یکی از موثرترین راه های درمان و پیشگیری از بروز صرع تونیک می باشد.
– در صورت عدم کنترل علائم این صرع با دارو، گزینه های بعدی از جمله جراحی در نظر گرفته خواهد شد.
دانستن محل شروع صرع و این که کدام قسمت مغز درگیر شده، در تعیین مناسب ترین شیوه درمان بسیار موثر می باشد.
در صورتی که احساس می کنید یکی از اطرافیان شما به صرع تونیک مبتلا شده، به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کنید، تا با تشخیص به موقع، درمان موثرتری نیز برای فرد در نظر گرفته شود.

دکتر یاراحمدی در زمینه درمان اختلال خواب هم بسیار موفق عمل کرده اند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان اختلال خواب می توانید به مقاله درمان اختلال خواب ایشان مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط با ین مقاله:

درمان صرع

توصیه هایی به بیماران مبتلا به صرع

صرع رولاندیک

صرع کلونیک

صرع تونیک-کلونیک

پاسخ

چهارده + 9 =